opal wloclawekFundamenty, ściany piwnic

Problemy z wilgocią

Ściana fundamentowa narażona jest na wilgoć pochodzącą z kilku źródeł. Corocznie odkrywa się wielką liczbę fundamentów zniszczonych przez wilgoć. Przyczyn zniszczenia można szukać w wielu źródłach:

zabezpieczenia fundamentów

  • opadach deszczu i wód z topniejącego śniegu powodujących zawilgocenie zarówno pod jak i nad poziomem gruntu
  • wysokim poziomie wód gruntowych wzmożonym przez podciąganie kapilarne
  • wilgoci pochodzącej z materiału budowlanego - wilgoci technologicznej
  • działalności człowieka - obciążenia wilgocią od wewnątrz pomieszczeń

Zastosowanie

Membrany zabezpieczające chronią hydroizolację przed uszkodzeniami mechanicznymi pochodzącymi od nasypu gruntowego; tłoczone przestrzenne kubełki zapewniają wolną przestrzeń wentylacji i drenażu między ścianą i nasypem.

Montaż

Membranę instaluje się kubełkami w kierunku powierzchni ściany rozwijając rolkę w kierunku poziomym lub pionowym w zależności od głębokości fundamentu. Wzdłuż górnej krawędzi membrany dokonuje się mocowania mechanicznego membrany odpowiednimi kołkami z podkładką uniemożliwiającą rozdarcie membrany. Listwa dociskowa zabezpiecza przed dostaniem się gruntu i kamieni pomiędzy membranę i powierzchnię ściany.

Zalety

Elastyczny i wytrzymały materiał chroni hydroizolację przed uszkodzeniami mechanicznymi i biologicznymi pochodzącymi od nasypu gruntowego. Stosunkowo duża powierzchnia docisku kwadratowego kubełków równomiernie rozkłada naprężenia nie powodując uszkodzenia hydroizolacji. Wolna przestrzeń drenuje niekontrolowane przecieki wody na powierzchnię ściany sprowadzając ją do poziomu lustra wody lub drenażu opaskowego.

 

Prawo do kopiowania © ARMAG SP. Z O.O., 1999-201. | projekt i realizacja: kizmo.pl